- Hír TV – Reggeli járat: Arany bot díj a vakokat segítőknek (videó)
- ATV – Start Plusz: Arany Bot Díj, a hétköznapi hősök elismerése (videó)
- Blikk.hu – Különleges díjat ad át Sipos Péter és Scherer Péter
- WMN.hu – Vakok, nem hülyék – kérdések, melyeket talán sosem mertél feltenni
- NLCAFÉ – Scherer Péter: “Tudok beszélni a tabu dolgokról”
- Fidelio.hu – Scherer Péter vakokért kampányol
- Blikk.hu – Mi történt Krizbai Tecával a Csillag Születik óta?
- Családi Lap Online – Tudok beszélni a tabu dolgokról
- Szinhaz.org – “A színház erejével” – Látássérültekért kampányol Scherer Péter
- WebORVOS – Az apró gesztusok fontosságát jelzi a díj
- BDPST24.hu – Scherer Péter: “Tudok beszélni a tabu dolgokról”
- Infoesztergom.hu
- Infotatabanya.hu
- Infodebrecen.hu
- Közönség.hu – Scherer Péter: “A vakság mindennapos, nem kell úgy csinálni, mintha nem lenne, de elbagatellizálni sem szabad”
- Napidoktor – Az apró gesztusok fontosságát jelzi a díj
- Mixonline.hu
- Zárójel.hu
Az apró gesztusok nagyságára hívja fel a figyelmet az Arany Bot Díj
A Bízz Vakon Közhasznú Egyesület azzal a céllal hozza létre az Arany Bot Díjat, hogy elismerje a hétköznapi hősöket. A díjjal szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy felismerjük, vak és látássérült társainknak akár egy apró gesztus is lehet hatalmas segítség. Az ajánlásokat augusztus 31-ig várják a díj weboldalán (http://aranybot.hu/), a zsűriben a Buláke és a Lions Club képviselői, illetve közéleti személyiségek is helyet foglalnak.
Eddig te is elugrottál a fehér bot útjából, ha az utcán látássérülttel találkoztál? Segítettél volna, de nem tudtad hogyan kell, odamenni viszont valahogy nem volt merszed? Ne aggódj, nem vagy egyedül!
A Bízz Vakon! Közhasznú Egyesületünk nem kisebb céllal hozta létre az Arany Bot Díjat, mint hogy „trendivé” tegyük a látássérültek számára a segítségnyújtást és megmutassuk, a hétköznapokban is rengeteg formája van a segítségnyújtásnak.
„Bízunk a közösség erejében, és hisszük, hogy igenis lehet trendi odafigyelni egymásra, támogatni a rászorulókat” – mondja Balogh Anikó a Bízz Vakon Közhasznú Egyesület képviseletében. „Ez a hitünk vezetett arra, hogy megalapítsunk egy díjat, amellyel azokat szeretnénk elismerni, akik vak és látássérült embertársainknak nyújtanak segítséget a mindennapokban.”
A projekt keretein belül országosan várják az ajánlásokat, melyek olyan cégeket, civil szervezeteket és magánszemélyeket egyaránt bemutatnak, akik valamilyen módon hozzájárultak az év folyamán a látássérültek életkörülményeinek javításához. A hozzájárulás nem feltétlenül kell, hogy anyagi jellegű legyen: lehet egy találmány vagy eszköz rendelkezésre bocsátása, egy beruházás, kiemelt kommunikáció a látássérültekért, bármilyen tett, apró, hétköznapinak tűnő cselekedet, egy videoklip, film, rendezvény, bármi, amelyet az ország embere úgy ítél meg, hogy érdemes az ajánlásra. Gyűjtsük össze együtt azokat a tetteket, melyekkel jó példával járhatunk elöl és támogatjuk nemcsak látássérült társainkat, de azokat is, akik eddig félelemmel álltak a segítségnyújtáshoz. Mutassuk meg, hogy odaállni és segíteni igenis nagy dolog. Aki fel meri vállalni ezt a szerepet, az „menő”, az értéket teremt és komoly szerepet vállal a társadalmi szemléletformálásban.
A díj zsűrijében a Buláke alelnöke, Jenei András, a Lions Club II. alkormányzója, Boronkay Gusztáv, a Bízz Vakon Közhasznú egyesület képviseletében Balogh Anikó és a zsűri látássérült tagja, Kiss Elemér mellett Scherer Péter színművész és a Sipos Péter, az Irigy Hónaljmirigy énekese foglal helyet.
Scherer Péter Vakság című rendezésének próbafolyamata, és az azt követő színházpedagógiai beszélgetések alatt mélyebben megismerte a látássérültek világát. „Azóta eltűnt belőlem egy bizonyos álszemérmesség azzal kapcsolatban, hogy megszólítsak, vagy hogy hogyan szólítsak meg egy vak embert. A vakság mindennapos, nem kell úgy csinálni, mintha nem lenne, de elbagatellizálni sem szabad” – osztotta meg tapasztalatait a színművész. „Szerintem fontos erről a témáról beszélni, és úgymond edukálni egy kicsit. Én a színház erejével veszem ki a részem ebből a folyamatból, így tudok beszélni az ehhez hasonló tabu dolgokról.”
Sipos Péter, az Irigy Hónaljmirigy énekese azt mondja, attól még, ha nem tudunk pénzzel segíteni egy ügyet, a tetteinkkel sokat tehetünk érte. „Nekünk, ismert embereknek, különösen nagy a felelősségünk, ezért a figyelmet, amit kapunk, igyekszünk mindig ráirányítani fontos társadalmi témákra is” – fejti ki az énekes, akire nagy hatást gyakorolt Láthatatlan Kiállítás is. „Én magam is végigjártam már többször, és mindig biztatom az ismerőseimet is, hogy ne hagyják ki. Nem csak azért, mert óriási élmény, hanem mert így meg is tapasztalható, hogy ténylegesen milyen, amikor valaki nem lát.”
Az Arany Bot Díjra elsősorban látássérültek javaslatait várják, de bárki tehet ajánlást a díjra érdemes személy, vagy szervezet bemutatásával augusztus 31-ig a http://aranybot.hu/jeloles-feltoltese/ oldalon. A Láthatatlan Kiállítás az első száz érvényes jelölés beküldőjét páros belépőjeggyel ajándékozza meg.